ی., 12/17/2017 - 13:26

صداقت و امانتداری، دو رکن و وظیفه مهم در حرفه خبرنگاری است

رضا آریایی ظهر امروز در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان بروجرد، افزود: خبرنگاران نقش موثری در انتقال اخبار و وقایع جامعه داشته و در این راستا عهده‌دار وظایف خطیر و حساسی هستند.

وی خاطرنشان کرد: انتقال و مخابره اخبار در کوتاه‌ترین زمان ممکن و انتشار در رسانه‌های جمعی جهان، گوشه‌ای از فعالیت خبرنگاران است.

آریایی با اشاره به جنایات اخیر رخ داده در غزه و فلسطین اشغالی، اضافه کرد: جنایات رژیم کودک‌کش اسرائیل که دل هر انسان آزاده‌ای را به درد می‌آورد، توسط رسانه‌های آمریکایی و غربی سانسور خبری شده و از انعکاس آن‌ها خودداری می‌شود.

سرپرست فرمانداری بروجرد ادامه داد: این مزدوران با سرپوش گذاشتن بر حمایت‌های خود از رژیم غاصب و اشغالگر صهیونیستی در آفرینش این فجایع، از انتشار اخبار آن جلوگیری می‌کنند، چرا که موجب کریه‌تر شدن چهره پلید آن‌ها می‌شود.

آریایی اظهار کرد: امروزه نقش رسانه‌ها به گونه‌ای گسترش یافته است که به راحتی می‌توان مطالب مختلف را به بیننده و شنونده منتقل کرد.

وی یادآور شد: خبرنگاران قادر هستند، با ظرافت عمل یک بحران بزرگ را به گونه‌ای مدیریت کنند که تبعات آن به حداقل برسد.

آریایی ادامه داد: رسانه‌ها و خبرنگاران از سویی به انعکاس فعالیت مسئولان پرداخته و از سوی دیگر به دلیل ایجاد ارتباط با اقشار مختلف جامعه و انعکاس مشکلات و دغدغه‌های آن‌ها به مسئولان، نقش موثری در رفع مشکلات کشور دارند.

سرپرست فرمانداری بروجرد عنوان کرد: خبرنگاران همواره پیگیر فعالیت‌های مختلف مسئولان هستند که این به نوبه خود در ایجاد تحرک در بین مدیران موثر بوده و در حکم تلنگری برای مسئولان است، تا خدمت‌رسانان خوبی برای جامعه باشند.

آریایی با اشاره به نقش و جایگاه خبرنگاران در دستیابی به اهداف نظام و انقلاب، خواستار نامگذاری یکی از میادین و خیابان‌های جدید الاحداث شهر بروجرد با نام خبرنگار شد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه شکل‌گیری انقلاب اسلامی ایران از مساجد بوده، گفت: در نخستین روزهای انقلاب، مساجد کانون همه فعالیت‌ها بود که این نقش در دوران دفاع مقدس به اوج خود رسید.

این مسئول تصریح کرد: امروزه برخی از مساجد کارایی لازم را نداشته و صرفا به مکانی برای اقامه نمازهای جماعت تبدیل شده‌اند.

سرپرست فرمانداری بروجرد با اشاره به برخی مشکلات و کاستی‌ها در مساجد، عنوان کرد: در برخی مساجد مشکل سرویس‌های بهداشتی جدی بوده و موارد نظافتی نیز به خوبی و در شان این مکان مقدس رعایت نمی‌شود.

آریایی مساجد را کانون انقلاب و مرکز بسیاری از فعالیت‌های فرهنگی، سیاسی و مذهبی دانست و افزود: باید در رفع مشکلات موجود در مساجد به طور جدی اقدام شود.

وی با اشاره به اینکه استفاده از توان خیرین در این زمینه راهگشا است، تاکید کرد: رسانه‌ها نیز باید در راستای انعکاس اخبار فعالیت و انفاق افراد خیر، در اشاعه بیش از پیش این فرهنگ و گسترش آن در جامعه نقش آفرینی کنند.

آریایی اضافه کرد: با اجرای برنامه‌ در طول سال و در مناسبت‌های مختلف، فعالیت مساجد پررنگ‌تر شده و نقش آن‌ها در انتقال فرهنگ اسلامی و ملی و صیانت از ارزش‌های انقلاب تداوم می‌یابد.

وی همچنین از مدیران دستگاه‌های اجرایی خواست کارشناسان و مسئولانی را به منظور پیگیری مصوبات جلسات برگزار شده، در شهرستان تعیین کنند، تا علاوه بر برنامه‌ریزی و با تقسیم کار بین همه نیروها، خروجی مصوبات نیز موثر و قابل قبول باشد.

در ادامه مدیران مسئول نشریات محلی، خبرگزاری‌ها و خبرنگاران فعال در شهرستان بروجرد به بیان دیدگاه‌ها و مشکلات حوزه کاری خود پرداخته و خواستار پیگیری مسئولان در این زمینه شدند.

دیدگاه جدیدی بگذارید

Filtered HTML

  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • تگ‌های HTML مجاز: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
این سوال برای این است که تعیین شود شما روبات هستید یا انسان
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.