ش., 01/20/2018 - 18:11

30 میلیون ریال تسهیلات سهم آورده مسکن مهر به مددجویان بهزیستی لرستان پرداخت می شود

ˈهوشنگ بازوندˈ روز دوشنبه در جلسه شورای مسکن استان افزود: در حال حاضر برخی از مددجویان توانایی تکمیل سهم آورده خود را ندارند که با توجه به لزوم تکمیل سهم آورده به منظور دریافت واحد مسکونی، این افراد تاکنون موفق به دریافت واحد مسکونی خود نشده اند.

وی اظهار داشت: با توجه به وضعیت مالی این افراد و عدم توانایی آنان در پرداخت سهم آورده، طرح پرداخت 30 میلیون ریال تسهیلات قرض الحسنه به این افراد در جلسه کارگروه اشتغال استان مطرح و برای تصویب آن و مشخص شدن بانک عامل اقدام می شود.

وی تصریح کرد: همچنین سازمان بهزیستی لرستان موظف است چنانچه مددجویان نسبت به واریز اقساط این تسهیلات کوتاهی کنند، از حقوق مستمری بگیریان و مددجویان بهزیستی کسر و به حساب بانکها واریز نماید.

استاندار لرستان ادامه داد: با توجه به اینکه تامین مسکن یکی از مطالبات جدی مردم استان است، باید زمینه لازم برای تامین مسکن با مشارکت متقاضیان و همکاری دستگاهای مسوول در استان فراهم شود.

بازوند با تاکید بر تعیین تکلیف واحدهای مسکن مهر در سطح استان گفت: مددجویان تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی از پرداخت حق امتیاز انشعابات، آب، برق و گاز معاف هستند و دستگاهای خدمات رسان موظف به اجرای این قانون می باشند.

وی تاکید کرد: همچنین به منظور تعیین تکلیف مابقی فضاهای آموزشی سایت های مسکن مهر، از سرفصل اعتبارات مسکن یا راه و شهرسازی، باید هزینه های موردنیاز ایجاد فضاهای آموزشی این سایت ها، تامین و پرداخت شود.

مدیر کل راه و شهرسازی لرستان نیز دراین جلسه گفت: تا کنون بیش از هشت میلیارد ریال برای احداث یک مدرسه 18 کلاسه در مسکن مهر بروجرد پرداخت شده است.

شهرام ملکی افزود: عملیات اجرایی این مدرسه تا مرحله اسکلت سازی پیشرفت داشته و این در حالی است که این مبلغ نیز برای احداث مدرسه یکی از سایت های مسکن مهر خرم آباد پرداخت شده است.