ی., 12/17/2017 - 13:12

هفته دولت 31 پروژه با اعتبار 24 میلیارد تومان در این شهرستان راه‌اندازی می‌شود که هشت دستگاه متولی راه‌اندازی آن هستند.

رضا آریایی شامگاه پنج‌شنبه در اولین جلسه هماهنگی برنامه‌های هفته دولت در این شهرستان، اظهار داشت: نیمی از این پروژه‌ها متعلق به شهرداری است که از مهمترین آنها می‌توان به پروژه 11 کیلومتر محور کمربندی اشاره کرد.

وی خاطرنشان کرد: همچنین در این هفته یکهزار و هشت واحد مسکن مهر مورد بهره برداری قرار گرفته و به صاحبان آنها تحویل داده می‌شود.

سرپرست فرمانداری بروجرد ادامه داد: یکی از مهمترین عواملی که موجب شده تعداد پروژه‌های امسال در مقایسه با سال‌های گذشته کمتر باشد، کاهش اعتبارات تخصیص به شهرستان است.

این مسئول تأکید کرد: در سفر اخیر رئیس جمهور و هیاًت دولت به استان لرستان و رصد مشکلات موجود در شهرستان‌های مختلف، مقرر شد اعتبارات سال‌های 93 و 94 به این استان به طور کامل و صد درصدی محقق شود.

آریایی ادامه داد: بر این اساس امسال اعتبارات خوبی از محل تملک دارایی‌های استان و سفر هیاًت دولت اختصاص به لرستان داده شده است.

وی اضافه کرد: بسیاری از پروژه‌های نیمه تمام سال‌های گذشته تا پایان سال 94 به اتمام رسیده و مورد بهره برداری قرار می‌گیرند.

سرپرست فرمانداری بروجرد عنوان داشت: بر این اساس پروژه‌های جدیدی آغاز نشده و تکمیل و احداث پروژه‌های قدیمی با پیشرفت کاری بالا در دستور کار است.

آریایی افزود: تجلیل از مدیران و کارکنان نمونه ادارات، برگزاری دوره‌های آموزشی، برپایی نمایشگاه دستاوردها، برگزاری نشست خبری مدیران دستگاه‌ها با اصحاب رسانه، خبرنگاران و رادیو شهری بروجرد و ارائه گزارش عملکرد یک ساله به آنها، تجلیل از خانواده شهدا و ایثارگران کارکنان دستگاه‌های اجرایی و نیروهای جانباز و معلول جنگ تحمیلی در ادارات از برنامه‌های هفته دولت در بروجرد است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: با توجه به تقارن هفته دولت و استقرار دولت تدبیر و امید، امسال شعار این هفته «آرامش و امید» عنوان گرفته است.

سرپرست فرمانداری بروجرد با اشاره به رابطه مستقیم ایجاد آرامش با تاًمین امنیت روانی، سرمایه گذاری، اشتغالزایی و مواردی از این قبیل، گفت: نبود این عوامل در کنار یکدیگر موجب بروز مشکلات عدیده در جامعه می‌شود.

آریایی اضافه کرد: اعمال تحریم‌های گوناگون بر علیه ایران اسلامی از ابتدای شکل گیری نظام جمهوری اسلامی وجود داشته که در سال‌های اخیر ابعاد مختلف به خود گرفته و گسترش یافته است.

سرپرست فرمانداری بروجرد در پایان عنوان داشت: با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید بارقه‌های امید در سیاست‌های خارجی و داخلی با رهبری‌های داهیانه مقام معظم رهبری دمیده شده است.