ی., 12/17/2017 - 13:22

معاون برنامه‌ریزی و عمران فرمانداری بروجرد گفت: استفاده از سازوکار مناسب برای کاهش بار ترافیکی در بروجرد مهم است.

محمد کیانی در جلسه شورای ترافیک این شهرستان اظهار داشت: در صورتی که در این باره اقدامات لازم صورت نگیرد، نباید انتظار ایجاد تحول در بسیاری از زمینه‌های دیگر را داشت.

وی یکی از شاخصه‌های رونق سرمایه‌گذاری و افزایش حضور گردشگر را رفع معضل ترافیک عنوان و تصریح کرد: حجم بالای ترافیک مشکلاتی را برای مسافران به وجود آورده و در کاهش آمار گردشگران نقش تاثیرگذاری دارد.

معاون برنامه‌ریزی و عمران فرمانداری بروجرد ادامه داد: جلسات شورای ترافیک شهرستان در صورتی خروجی و نتیجه مطلوب را به دنبال دارد که پیش از اجرای مصوبات، کارشناسان امر نسبت به چگونگی و ضرورت اجرای طرح‌ها اقدام کرده و همه جوانب کار را مد نظر داشته باشند.

این مسئول عنوان کرد: بنابراین باید تیمی از اعضای شورای ترافیک متشکل از کارشناسان راهنمایی و رانندگی، مسئولان شهرداری و نماینده فرمانداری در بازدید از سطح شهر نسبت به شناسایی عوامل کور و گره‌های ترافیکی اقدام کنند.

کیانی اضافه کرد: با طرح ماحصل بررسی‌های به دست آمده و بیان نتایج آن در جلسات شورای ترافیک شهرستان، پس از استماع نقطه نظرات اعضاء شورا، مصوبه آن اجرایی شود.

وی خاطرنشان کرد: در این صورت است که جلسات شورای ترافیک بار اجرایی و عملیاتی بهتری در برداشته و در رفع معضل ترافیک شهری نیز موثرتر است.

این مسئول سپس خواستار ساماندهی تاکسی‌ها و وانت بارها در محورها و خیابان‌های سطح شهر شد و آن را معضلی بزرگ برای برخی میادین برشمرد.

معاون برنامه‌ریزی و عمران فرمانداری بروجرد افزود: اجرای برنامه‌های کوتاه، میان و بلند مدت در حوزه ترافیک شهری موجب رفع این معضل در بازه زمانی منطقی می‌شود.

در ادامه مدیر عامل تعاونی نمایشگاه داران خودرو قائم بروجرد گفت: تراکم نمایشگاه‌های خودرو در برخی نقاط شهر به مشکلات ترافیکی دامن زده است.

ابوالقاسم کاظمیان حیدری افزود: در صورت همکاری دیگر مسئولان ذیربط، شهرک نمایشگاه‌های خودرو در اسرع وقت به بهره‌برداری رسیده و مشکلات فعلی موجود در این زمینه به خودی خود مرتفع می‌شود.

وی با بیان اینکه در این صورت علاوه بر رضایتمندی صاحبان نمایشگاه‌های خودرو و ساکنان این مناطق، شاهد تسهیل در روند رفت و آمد خودروها در این محورها هستیم، متذکر شد: در شرایط موجود و پیش از افتتاح این شهرک، انجام خط کشی‌های مورب در جلو نمایشگاه‌ها در رفع موقت مشکلات موثر است.

مدیر عامل تعاونی نمایشگاه‌داران خودرو قائم بروجرد با اشاره به اینکه زمین لازم برای احداث این شهرک در محیطی خارج از تمرکز محدود شهری در نظر گرفته شده است، قول مساعد داد در صورت همکاری دیگر مسئولان، ظرف یک سال آینده کار انتقال نمایشگاه‌های خودرو به این مکان اجرایی شود.

حیدری در پایان یادآور شد: بسیاری از افرادی که جلو نمایشگاه‌های خودرو تجمع کرده و در برخی موارد برای همسایگان و شهروندان ایجاد مزاحمت می‌کنند، افراد بیکاری هستند که با حضور در این اماکن قصد دلالی در معاملات خودرو را دارند.