ش., 01/20/2018 - 18:11

استاندار لرستان: ارتقای سطح کیفی خدمات درمانی و تامین بهداشت و سلامت عمومی جامعه، از اولویت های اصلی دولت است

ˈهوشنگ بازوندˈ روز شنبه در شورای توسعه و برنامه ریزی استان، افزود: برهمین اساس، اقدامات بسیار موثر و شایسته ای از جانب دولت در زمینه تامین سلامت و بهداشت عمومی انجام شده که آثار و برکات این اقدامات به خوبی قابل مشاهده است.

وی با اشاره به اینکه سیاست های محوری و اولویت های اصلی دولت تدبیر و امید دربرگیرنده تمامی اقشار و آحاد جامعه است، اظهار کرد: بهبود و ارتقای سطح کیفی و کمی خدمات بهداشتی و درمانی در سطح کشور به عنوان موضوعی فراگیر و مهم در کشور که موجب بهره مندی تمامی مردم در استان های مختلف می شود، یکی از سیاست های محوری و اولویت های اصلی و مهم دولت یازدهم است.

استاندار لرستان با اشاره به اینکه اجرای این اولویت با وجود محدودیت های مالی، دشوار است، تصریح کرد: برغم اینها، دولت تاکیدی جدی بر اجرای کامل، دقیق و درست طرح تحول نظام سلامت در سطح کشور و در بخش ها و حوزه های مختلف بهداشتی و درمانی دارد.

بازوند با دستاوردها و نتایج ارزشمند اجرای این طرح در سطح کشور از جمله استان لرستان، گفت: با اجرای این طرح بخش قابل توجهی از هزینه های درمانی، توسط دولت تامین و پرداخت می شود و مردم با کمترین هزینه بهترین خدمات درمانی و بهداشتی را دریافت خواهند کرد.

به گفته وی، دراین زمینه و برای اجرای کامل این طرح و خدمت رسانی بهینه به مردم، باید برای رفع برخی محرومیت ها و کمبودها در زمینه تجهیزات و امکانات مناسب بهداشتی و درمانی در استان لرستانبه صورت جدی و هدفمند تلاش کرد.

استاندار لرستان در ادامه به اجرای طرح هادی در مناطق روستایی استان اشاره کرد و گفت: اجرای طرح های هادی در سطح استان باید به صورت کارشناسی، جامع و هدفمند باشد چراکه ثمره اجرای درست این طرح ها، رشد و توسعه همه جانبه و پایدار استان خواهد بود.

بازوند همچنین با اشاره به روند اجرای پروژه های مسکن مهر استان نیز اظهار کرد: برنامه ریزی در راستای اجرای پروژه های مسکن مهر به عنوان یکی از سرمایه ملی کشور باید به گونه ای باشد که زمینه برای تکمیل و بهره برداری هرچه سریعتر از این واحدهای مسکونی و تحویل آنها به متقاضیان فراهم شود.

استاندار لرستان همچنین با تاکید بر اجرای سریع و کامل طرح نوسازی و بهسازی بافت های فرسوده، تصریح کرد: اجرای این طرح علاوه بر نوسازی، زیباسازی و توسعه شهرها، نقش مهمی در کاهش آسیب های اجتماعی دارد.

وی در ادامه با تاکید بر پیگیری اجرا و تکمیل پروژه های نیمه تمام استان لرستان مانند دهکده المپیک، گفت: برای تحقق این مهم باید از ظرفیت مناسب و بالای بخش خصوصی و سرمایه گذاری و مشارکت فعال این بخش در حوزه ساخت و توسعه و تامین و توسعه زیرساخت های موردنیاز استان و تکمیل و بهره برداری از طرح ها و پروژه های نیمه تمام استان به خوبی استفاده کرد.