ی., 12/17/2017 - 13:23

شهردار بروجرد گفت: رفع مشکلات ساکنان شهرک‌های جدید در اولویت کاری شهرداری بروجرد قرار گرفته و نسبت به رفع آنها اقدام می‌شود.

وچهر یوسفی افزود: پروژه احداث شهرک مسکن مهر اگر‌چه موجب خانه‌دار شدن افراد فاقد مسکن شد، اما از سویی عدم توجه کافی به تامین زیرساخت‌های لازم موجب شده است، ساکنان این شهرک از هرگونه امکانات رفاهی و اولیه بی‎نصیب باشند که این خود موجب بروز مشکلات عدیده‎ای شده است.

وی اظهار کرد: عدم پاسخگویی مناسب و بهینه ناوگان حمل و نقل درون‎شهری عمومی به ساکنان برخی شهرک‌های بروجرد به خصوص با شروع سال تحصیلی و افزایش چشمگیر تردد به نقاط مرکزی شهر به یکی از دغدغه‌های ساکنان آن تبدیل شده است.

این مسئول ادامه داد: اختصاص دو یا سه دستگاه اتوبوس به منظور جابه جایی ساکنان شهرک‌های جدید در مقایسه با حجم زیاد خانوارهای آن جوابگوی نیاز این شهروندان نبوده و برخی نارضایتی‌ها را به دنبال داشته است.

شهردار بروجرد با اشاره به اینکه جمع‌آوری زباله‌های این مناطق به پیمانکار خصوصی واگذار شده است، تصریح کرد: این در حالی است که شهرداری از نحوه فعالیت پیمانکار رضایت نداشته و وظایف محوله در این زمینه به نحو مطلوب اجرایی نمی‌شود.

یوسفی خاطرنشان کرد: آسفالت خیابان‌ها، ساخت تقاطع و پل‌ها، جدول‌کشی و... به صورت کامل و صحیح اجرایی نشده و در کنار آن وجود برخی پلاک‌های ساخته نشده و مسکونی در کنار برخی کاستی‌های دیگر دست به دست هم داده و شرایط زندگی را برای ساکنان آن دچار مشکل کرده است.

وی اضافه کرد: این امر پاکیزه کردن محیط‌های مملو از خاک، زباله و نخاله‌های ساختمانی کار را برای شهرداری دشوار کرده است، چرا که ارائه خدمات در نقاطی با پیاده‎روهای سنگفرش نشده، وجود جداولی با بنای غیر‌اصولی و نبود آسفالت معابر، نظافت و رسیدگی را با مشکل مواجه می‌کند.

این مسئول با اشاره به اینکه ساکنان شهرک‌ها باید شهرداری را در ارائه خدمات مطلوب‌تر یاری کنند، افزود: علی‌رغم وجود مشکلات عدیده شهرداری بروجرد با انجام برنامه‎ریزی‌های مدون، گروهی از ماموران خدماتی را در راستای رسیدگی و نظافت به این اماکن اعزام کرده و با جدیت در رفع مشکلات ساکنان شهرک‌ها می‌کوشند.

شهردار بروجرد عنوان کرد: متولیان امر در حوزه کاربری‌های فضای سبز باید به منظور آماده‌سازی این فضاها همکاری لازم را داشته باشند، چرا که در صورت احداث فضای سبز در این اماکن شهرداری به تانکر آبرسانی نیاز دارد.

یوسفی با بیان اینکه مراکز خدمات‌دهی احداث شده در شهرک‌ها باید در تمام زمینه‌ها غنی باشند، اظهار کرد: این امر موجب رونق‌دهی به خدمات ارائه شده در این مناطق و کاهش سفرهای درون شهری شده و تحقق این مهم نیازمند حمایت و همکاری جدی سایر مسئولان دستگاه‌های ذی‌ربط است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص استفاده از نیروهای خورشیدی به جای برق شهری در پارک‌ها و فضای سبز بروجرد ادامه داد: این مسئله مهم که نقش قابل توجهی در کاهش میزان برق مصرفی دارد، نیازمند بررسی و مطالعات دقیق و همه‎جانبه است.

یوسفی با اشاره به اینکه طرح جایگزینی انرژی خورشیدی در تامین برق پارک‌ها نیازمند اعتبارات قابل توجه است، عنوان کرد: پیشنهاد اجرای این طرح در یکی از پارک‌های سطح شهر به طور مثال پارک فدک به منظور صرفه‎جویی در برق مصرفی ارائه شده که در صورت اجرایی شدن این پارک به انرژی خورشیدی تجهیز می‌شود.

وی افزود: این طرح در صورت تامین اعتبار لازم در دستور کار شهرداری قرار گرفته و اقدامات لازم در این خصوص انجام می‌شود.

شهردار بروجرد بیان کرد: شهروندان به دو روش مستقیم و غیرمستقیم می‌توانند شهرداری را در تامین منابع مالی یاری رسانند که در روش مستقیم شهروندان با پرداخت عوارض ساختمانی این نهاد را یاری رسانده و در روش غیرمستقیم نیز حفظ و حراست شهروندان از اماکن و اموال شهرداری، در تحقق این مهم به ما کمک می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه حراست شهروندان از اموال شهرداری و کمک مالی غیرمستقیم آنها به مراتب مهم‌تر از جنبه مستقیم آن است، بیان کرد: بیرون گذاشتن به موقع زباله‌ها از سوی شهروندان راس ساعت مقرر اعلام شده، در کاهش هزینه‌های شهرداری موثر بوده و از تحمیل هزینه‌های جمع‌آوری مجدد زباله‌ها جلوگیری کرده و در عین حال با جلوگیری از تجمع جانوران موذی در محل زندگی و سکونت شهروندان، در سالم‌سازی محیط نیز موثر است.

وی تاکید کرد: حفظ و نگهداری از فضاهای سبز، چراغ‌های روشنایی، نیمکت‌ها، اتوبوس و به طور کلی همه اموال شهرداری وظیفه تک تک شهروندان است، اما متاسفانه در برخی موارد شاهد ایجاد مشکل برای سطل‌های زباله و حتی سرقت آنها توسط سارقان هستیم.

شهردار بروجرد ادامه داد: همچنین در مواردی نیز مشاهده شده که چراغ‌های یک پارک به صورت عمدی یا سهوی شکسته می‌شوند که در هر دو صورت به اموال شهری خسارت وارد می‌شود و لازم است، تا شهروندان در مقابل چنین افرادی واکنش نشان دهند، چرا که این امر مستلزم همکاری و حمایت همه جانبه است که شعار شهر ما خانه ما را تحقق بخشد.

یوسفی بیان کرد: از نیروی انتظامی و دستگاه‌های قضایی تقاضا داریم، تا با اینگونه مسائل برخورد کنند، چرا که این اقدامات به اموال شهرداری ضرر رسانده و شهرداری را برای تامین هزینه مجدد در این زمینه به منظور خرید و جایگزین کردن این اموال با مشکلات عدیده مواجه می‌کند.