ی., 12/17/2017 - 13:21

نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شواری اسلامی گفت: امروز نیاز اصلی جوانان اشتغال است که باید با مدیریت جهادی موضوع را در دستور کار قرار دهیم.

سه شنبه درنشستی با کارکنان اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بروجرد افزود: قشر عظیم جوانان که روزی برای آموزش آنها در مقاطع مختلف تحصیلی تلاش می کردیم امروز وارد بازار کار شده اند و نیاز به اشتغال دارند.

وی اظهار داشت: در این راستا نیز باید تدابیر لازم برای ایجاد اشتغال جوانان اندیشیده شود و این نیاز ضروری جامعه است.

ویتصریح کرد: علاوه بر این ، دولت جمهوری اسلامی ایران باید تدبیری بیاندیشد تا ظرف 10 سال آینده مسکن 13 میلیون نفر جوان را تامین کند.

وی اضافه کرد: جامعه امروز کشور ایرنا اسلامی نیاز به رونق تولید با رویکرد خاص و تولید با نگاه ایجاد بازار خارجی برای کشورهای اطراف دارد که این امر می تواند به اشتغال جوانان کمک کند.

بیرانوند افزود: برای ایجاد اشتغال در جامعه با توجه به شعار سال نیاز به مدیریت جهادی داریم.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان نیز در این نشست گفت: بزرگترین مشکل استان لرستان بیکاری است.

ˈعلی آشتابˈ افزود: حدود 120 هزار نفر بیکار در بنگاههای کار یابی استان لرستان ثبت نام کرده اند که پرداختن به بخش اشتغال در لرستان از ضروریات است.

به گفته وی یکی از مشکلات عمده اشتغال در لرستان فقدان مهارت است که 56 درصد افراد جویای کار را شامل می شود.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان با اشاره به اینکه 31 درصد بیکاران لرستان را فارغ التحصیلان تشکیل می دهند گفت: بین صنعت و دانشگاه ضعف وجود دارد و این امر باعث بیکاری فارغ التحصیلان بیکار شده است.

آشتاب افزود: در پنج ماهه سال جاری 320 طرح اشتغالزایی در لرستان به بانکها برای گرفتن تسهیلات معرفی شده اند که از این تعداد 42 طرح در شهرستان بروجرد می باشد.

وی اظهار داشت:اعتبار 42 طرح معرفی شده به بانکها در شهرستان بروجرد 662 میلیون 300 هزار ریال با اشتغال زایی 61 نفر و تثبیت اشتغال دو هزارو 65 نفر می باشد.

وی اضافه کرد: در راستای حمایت از کارفرمایان از ابتدای سال جاری 182 نفر به تامین اجتماعی برای تخفیف سهم بیمه کارفرما معرفی شده اند.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در سال جاری تعداد353 هزار برگ سهام عدالت بین کارگران لرستان توزیع شده است.