ش., 01/20/2018 - 18:08

معاون فرهنگی وپژوهشی وآموزشی اداره کل تبلیغات اسلامی لرستان گفت: دهه کرامت بهترین فرصت برای تبیین اهمیت مقام ولایت است .

حجت اسلام ˈ احمد رضا غلامیˈ روز چهارشنبه افزود: تمام برنامه های دهه کرامت باید در راستای افزایش معرفت و بینش مردم نسبت به مقام ولایت باشد.

وی ادامه داد: در دهه کرامت باید شناسایی شخصیت و سیره امامان(ع) به ویژه امام رضا(ع) و حضرت معصومه (س) و ترویج و نهادینه کردن ارزش های موجود در سنت و سیره این بزرگواران در راس برنامه های این ایام باشد.

وی با تاکید بر ترویج سبک زندگی اسلامی و رضوی در جامعه افزود: بزرگداشت دهه کرامت و ترویج و نهادینه کردن فرهنگ رضوی وظیفه همه مردم است .

وی با بیان اینکه دهه کرامت فرصتی برای یادآوری بیشتر جایگاه دختران و زنان و بهانه ای برای حضور آنها در فعالیت های اجتماعی است، خاطرنشان کرد: تمام دستگاه های اجرایی و نهادها وظیفه دارند در این زمینه فعالیت کنند.

وی از برگزاری 500 برنامه فرهنگی ویژه دهه کرامت در این استان خبرداد و گفت:

یکی از مهم ترین اهداف اجرای برنامه های مختلف در دهه کرامت ترویج و نهادینه کردن سیره عملی و نظری ائمه (ع) در جامعه است.

وی اعزام مبلغ، تشکیل جلسات وعظ و سخنرانی، برگزاری مسابقات فرهنگی، قرآنی، هنری، ورزشی، تبیین فلسفه زیارت با معرفت، اٌنس و آشنایی با سیره امام رضا (ع) و حضرت معصومه (س)، تحلیل و تشریح حدیث سلسه الذهب و صلوات خاص امام رضا (ع) و تجلیل دخترانی که نام آنها معصومه و پسرانی که نام آنها رضا بود را از اهم برنامه های این اداره کل دردهه کرامت عنوان کرد.

معاون فرهنگی،پژوهشی و آموزشی اداره کل تبلیغات اسلامی لرستان از اعزام 300 مبلغ ویژه دهه کرامت به مناطق مختلف این استان خبر داد.