ش., 01/20/2018 - 18:13

سرپرست فرمانداری ویژه بروجرد گفت: مدارسی که در روستاها غیر قابل استفاده هستند به اماکن ورزشی تبدیل می شود.

ˈ رضا آریاییˈ روز شنبه افزود: هم اکنون دربرخی ازروستاها به دلیل پایین بودن تعداد دانش آموز در مقطع مورد نظر و یا به دلیل مهاجرت ساکنان روستاها مدارس بی استفاده مانده است.

وی گفت: این مدارس با کمک آموزش و پرورش به اماکن ورزشی مناسب تبدیل خواهد شد تا از این طریق مشکلات ورزشی جوانان روستاها نیز برطرف شود.

وی افزود: ارتقا سطح کیفی مدارس و نیز جلوگیری از افت تحصیلی دانش آموزان و ارتقا درصد آمار قبولی در کنکور از مهمترین برنامه های آموزش و پرورش بروجرد در سال آتی تحصیلی است.

وی گفت: مجموعه آموزش و پرورش بایدبا تیز بینی و برنامه ریزی منسجم و صحیح درراستای رسیدن به این اهداف گام بردارد.

وی از آمار پایین قبولی در کنکور سراسری امسال انتقاد کردو گفت: این آمار نشان می دهد آموزش و پرورش بروجرد با افت شدید تحصیلی مواجه شده است.

آریایی با اشاره به جایگاه رشته های فنی و حرفه ای درجامعه افزود: باید با اطلاع رسانی کامل زمینه گرایش و جذب جوانان به رشته های فنی و مهندسی را فراهم نمود.

وی افزود: بر اساس آمارکشوری امسال از 170 هزار نفر ظرفیت رشته های مهندسی در کنکور تنها 120 هزار نفر متقاضی بودند و جای 50 هزار نفر خالی است که در آینده با مشکل مواجه می شویم .

آریایی بیان کرد: طبق آمار کانون فرهنگی آموزشی قلم چی، آمار رتبه های بروجرد کاهش داشته است و در میان رتبه های زیر 100 حدود 37 رتبه مربوط به خرم آباد است و بروجرد تنها رتبه 8 را بعد از شهرستان های خرم آباد، الیگودرز، کوهدشت و دورود به خود اختصاص داده است.

فرماندار ویژه بروجرد از نظارت جدی بر کار مدارس غیر انتفاعی خبر داد وگفت: مدارس هیئت امنایی نیز باید تقویت شود و پس از ارزیابی به آن ها مجوز هیئت امنایی داده شود.