ش., 01/20/2018 - 18:13

استاندار لرستان گفت : دولت تدبیر و امید با برنامه ریزی های خوبی که داشت توانست تورم را مطابق برنامه و حتی زودتر از برنامه مهار کند .

ˈهوشنگ بازوندˈ روز پنج شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این اقدام یک کار بسیار سخت بود که دولت توانست با کار علمی و کارشناسی شده تورم 40 درصدی را مهار کند و این تورم را در اوایل سال 93 به 25 درصد برساند .

وی اظهار داشت : گرچه هنوز رشد اقتصادی منفی داریم اما نباید فراموش کنیم دولت توانسته است رشد اقتصادی را از 3/6- به رشد اقتصادی 2- برساند.

نماینده عالی دولت در لرستان خاطر نشان کرد : اقدامات دولت در بحث کنترل ارز و سکه نیز در خور تحسین است و توانست نگرانی مردم را در افزایش قیمت ها و تورم لجام گسیخته تا حدودی کنترل کند .

وی یادآور شد : فراموش نکردیم در سالهای گذشته هر شب ارزش هزار تومان مردم به 800 تومان تبدیل می شد اما دولت تا حدودی توانست از ارزش پول ملی پاسبانی کند .

ˈبازوند ˈ ازآماده شدن طرح خارج شدن از رکود توسط دولت خبر داد و گفت : دولت در نظر دارد با این طرح اقتصاد را از حالت رکود خارج کند که امیدواریم این طرح نیز در نیمه دوم سال جاری مانند کنترل تورم آثار مثبت و خوبی داشته باشد.