ی., 12/17/2017 - 13:17

فرماندار ویژه بروجرد در مراسم تریبون آزاد برای بیان مشکلات مردم بروجرد که در این شهرستان برگزارشد اظهارکرد

رضا آریایی امروز در مراسم تریبون آزاد برای بیان مشکلات مردم بروجرد که در این شهرستان برگزارشد اظهارکرد: این برنامه زنده فرصت خوبی برای انتقال مشکلات مردم به مسئولان اجرایی است و امروز مردم از نزدیک مشکلات خودرا مطرح کردند تا ما مسئولان برطرف کننده مشکلات وخواسته های آنها باشیم.

وی با اشاره به فواید اجرای این برنامه افزود: این برنامه به سبب اینکه پخش آن زنده بود مردم می‌توانستند با انتقال مشکلات به مسئولان سبب پیگیری وبرطرف شدن مشکلات باشند.

فرماندار ویژه بروجرد تصریح کرد: با انتقال مشکلات از سوی مردم به جد پیگیری مشکلات هستیم و به بررسی وحل مشکلات مطرح شده می پردازیم.

وی با اشاره به اینکه میز خدمت در ادارات بروجرد برای جوابگوی به مردم وجود دارد تصریح کرد: ارگان های دولتی یک روز را به عنوان اینکه بتوانند جوابگوی مشکلات مردم باشند را قراردادند که با بررسی مشکلات درجهت رفع آن اقدام می کنند.

فرماندار ویژه بروجرد با اشاره به وضعیت احداث فرودگاه بروجرد گفت: در سفر رئیس جمهور جز مصوبات ریاست جمهوری درسفر به استان لرستان بوده است که به بخش خصوصی واگذار شود ولی تاکنون هیچ سرمایه گذار وارد نشده است که اگر جذب سرمایه گذار صورت بگیرد مقدمات آن از سوی استاندار انجام می‌شود.

آریایی با اشاره به روند اجرای راه آهن بروجرد اظهار کرد: راه آهن بروجرد کارهای مطالباتی آن انجام شده و نیازمند ردیف اعتبارات از سوی وازارت راه وشهرسازی است که اگر ردیف اعتبارات برآن تعیین ومشخص شود اجرایی می شود که این پروژه درحال پیگیری است.

وی با اشاره به عدم وجود زیرساخت های لازم در مسکن مهر بروجرد گفت: روند پروژه مسکن مهر بسیار طولانی شده است و این مشکل در کل استان وجود دارد و فقط مربوط به بروجرد نیست و به دلیل افزایش چشم گیر قیمت در بحث مصالح سبب شده که این واحدها دیر به بهره برداری برسند.

فرماندارشهرستان بروجرد اظهار کرد: در موضوع مشکل مسکن مهر به دنبال نتیجه قیمت واحدها هستیم که بتوانیم این مشکلات را برطرف سازیم که برای آماده سازی زیرساخت ها لازم در شهرک ها شهرداری با تعاونی های مسکن مهر جلسات منظمی را برای حل مشکلات برگزارمی کندتا زمینه رفع معزلات را ایجادنمایند.

وی با اشاره به مشکلات ارائه وام ازدواج بیان کرد: موضوع وام ازدواج یک بحث کشوری است. در سفری که رئیس بانک مرکزی به استان داشتند مطرح شد که این موضوع را مورد پیگیری قرار می دهند که نتیجه آن ظرف 2 هفته آینده مشخص می شود.

فرماندار بروجرد با اشاره به مشکلات آسفالت در بروجرد عنوان کرد: شهرداری با مشکل قیر برخورد کرده است که مشکلات زیرساخت‌های آسفالت در سطح شهر به طور کامل رفع نشده که مشکل قیر به خاطر گران بودن قیمت آن است که اگر مشکل خریدن قیر حل شود زیرساخت‌های آسفالت در مکان‌هایی که نیاز به بازسازی دارند در دستور کار قرار می‌گیرد.

آریایی از فعال کردن سیاست های بخش خصوصی در زمینه اشتغال خبرداد و افزود: دولت به دنبال فعال کردن بخش خصوصی است تا بتواند بهینه سازی لازم را در واحدهای تولیدی احیا کند و مشکلات را حل کند که با احیای این واحدهای تولیدی در شهرستان زمینه اشتغال فراوان ایجاد می‌شود.

وی با اشاره به کیفیت نان در بروجرد بیان کرد: کیفیت نان بروجرد نسبت به شهرهای اطراف شهرستان و استان مطلوب‌تر است و نانوایی‌های که نان با کیفیت را پخت نکنند ما پیگیراین قضیه خواهیم بود تا کاستی های آن برطرف شود.

فرماندار بروجرد با اشاره به وضعیت جمع آوری متکدیان در شهرستان بروجرد گفت: بهزیستی بروجرد به عنوان متولی جمع آوری متکدیان این موضوع را دردستور کار خود قرارداده است که جمع آوری سریع تر متکدیان صورت بگیرد و محلی برای نگهداری آنها قراربدهد.

آریایی با اشاره به خشک شدن بعضی از درخت ها درمسیرهای مختلف بروجرد افزود: خشک شدن این درخت های به دلیل بیماری بوده است که سبب ضعیف شدن اشجار و سبب خشکیدگی آنها شده که مرتب برنامه آبرسانی به درختان سطح بروجرد ازسوی فضای سبز انجام می شود.