ی., 12/17/2017 - 13:17

نمایشگاه بزرگ عکس دفاع مقدس در بروجرد افتتاح شد

منوچهر یوسفی، شهردار بروجرد در آیین افتتاحیه نمایشگاه دفاع مقدس که با حضور امام جمعه، فرماندار، فرمانده پادگان مهندسی بروجرد، فرمانده تیپ 24 بعثت و فرمانده ناحیه سپاه بروجرد برگزار شد، اظهار کرد: قطعاً هفته دفاع مقدس یادآور همه خوبی هاست و به برکت خون شهیدان، ایثار ایثارگران و جانبازی جانبازان است که هم اکنون در یک مملکت آرام و امن مشغول خدمت گذاری هستیم و آرزو داریم همه روزها و هفته ها، هفته دفاع از آرمان های نظام مقدس جمهوری اسلامی باشد.

وی افزود: خدا را شاکریم که این توفیق نصیب ما شد تا امسال نیز همچون سال گذشته بتوانیم به مناسبت هفته دفاع مقدس نمایشگاهی را با این موضوع تشکیل دهیم.

حجت الاسلام حسن ترابی امام جمعه بروجرد نیز در این مراسم اظهار کرد: یکی از مشکلات بشر آن است که غفلت به او عارض می گردد، انسان موجودی غافل و فراموشکار است که نعمات را زود فراموش می کند لذا قرآن همیشه به انسان متذکر می شود تا نسبت به نعماتی که دارد غافل نشود و شکرگزار باشد.

وی افزود: فلسفه برگزاری چنین نمایشگاه هایی آن است که اکنون که 26 سال از پایان جنگ می گذرد و دیگر ناامنی، بمباران و البته حال و هوای معنوی زمان جنگ وجود ندارد، با بازسازی عملیات ها، رشادت ها و ایثارگری هایی که در جنگ تحمیلی شاهد آن بودیم به ما یادآوری کند که کجا بوده ایم و به کجا رسیدیم، با چه تهدیداتی روبرو بودیم و چگونه به چنین عزت و عظمتی دست یافتیم.

امام جمعه بروجرد با اشاره به اینکه متاسفانه بر اثر غفلت و فراموشی یادمان می رود که ولی نعمتان حقیقی این انقلاب چه کسانی هستند، تصریح کرد: اگر امروز در نظام مقدس جمهوری اسلامی به سر می بریم چه کسانی این ها را به ما ارزانی داشته است.

حجت الاسلام ترابی بیان کرد: به همین دلیل در طول سال و به مناسبت های مختلف باید چنین نمایشگاه هایی برگزار شود تا روایت گر حماسه آن دوران باشد و بدانیم که آرامش و امنیت امروز مرهون چه رشادت ها و خون دل هایی است.

وی عنوان کرد: احساس مسئولیتی که پرسنل شهرداری در قبال ایثارگری های شهدا دارند و تلاش و فعالیت های فرهنگی که برای زنده نگه داشتن یاد شهدا و غفلت زدایی از جامعه انجام می دهند کار بسیار ارزشمندی است.