ی., 12/17/2017 - 13:16

هدف حمله آمریکا به سوریه، تضعییف دولت مرکزی سوریه است

'حسن ترابی' در خطبه های این هفته نماز جمعه بروجرد با اشاره به حمله آمریکا به سوریه افزود: این حملات به بهانه مبارزه با داعش انجام شده و این در حالی است که بسیاری از مردم دنیا به این عملیات و قصد آمریکا به دیده شک و تردید نگاه می کنند.

وی افزود: آمریکا و متحدانش از این گروههای تروریستی به عنوان مهره های بازی بهره می گیرند و هر زمانی که به آنها نیاز داشتند انها را تقویت نموده و هم زمان که برایشان کارایی نداشتند، آنها را از بین می برند.

خطیب جمعه بروجرد در بخش دیگری از سخنان خود به سفر ریاست جمهور به نیویورک اشاره کرد و گفت: این سفر فرصتهای خوبی برای کشور ما فراهم می کند و پیام ملت ایران در عرصه های مختلف را به گوش جهانیان می رساند.

وی افزود: باید از تریبون سازمان ملل برای رساندن مواضع جمهوری اسلامی و حقانیت ایران به جهان استفاده کرد که ریاست محترم جمهور در سخنرانی روز گذشته خود به خوبی از این فرصت استفاده نمودند.

حجت الاسلام ترابی افزود:مسوولینی که برنامه های سفر رییس جمهور را تنظیم می کنند باید مراقب باشند، زیرا این افراد نماد اقتدار و عزت کشور بوده و باید با رعایت مصالح کشور از دستاوردهای نظام دفاع کند.

وی به سخنان اهانت امیز نخست وزیر انگلیس به ملت ایران اشاره کردو گفت: نخست وزیر انگلیس در سخنانی ملت ایران را مورد اهانت و تهمت قرار داد که ملت ایران از سازمانهای تروریستی حمایت نموده و دنبال ساخت سلاحهای هسته ای است و رفتار دولت با ملت ایران شایسته نیست.

وی این اظهارات را کاملا موهن و مداخله گر دانست و افزود: در هر کجا که ظلمی به مظلومی روا داشته شده ، دست انگلیس کاملا در کار بوده و باید به این اظهارات مداخله گر پاسخ قاطع داد.

امام جمعه بروجرد ضمن انتقاد از برنامه ریزان سفر ریاست جمهور ، به ملاقات دیوید کامرون با ریاست جمهور اشاره کرد و گفت: برخی از این دیدار ذوق زده شده و برخی رسانه های وابسته به دولت نیز جنجال به پا کرده که بعد از چند سال این مذاکره برگزار شده و این در حالی است که بعد از این مذاکره و ملاقات ، دیوید کامرون در سخنانی واضح به جمهوری اسلامی توهین کرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس و یاد و خاطره شهدای این دوران افزود: در این هفته برنامه های خوبی در سطح شهرستان بروجرد برگزار شد که رژه نیروهای مسلح و بازسازی عملیات والفجر دو از جمله آنها بود که در سطح کشور و تهران نیز دستاوردهای نظامی و دفاعی ارتش به نمایش در آمد و صلابت نیروهای مسلح را به رخ دشمنان کشیدند.

وی با اشاره به سالروز ازدواج فرخنده امیر المومنین (ع) و حضرت زهرا(س) افزود: از نظر اسلام تشکل خانواده یک امر بسیار مهم و دارای آثار و برکات اجتماعی است و خداوند نیز بر پیوند زن و شوهر تاکیده کرده و تنهایی و جدایی را مورد مزمت و سرزنش قرار داده است.

وی بالا رفتن سن ازدواج را فساد بر انگیز و دارای تبعات منفی دانست و افزود: خانواده ها باید در این امر مهم سختگیری نکنند و توقع مهریه و جهیزیه های بالا نداشته باشند.