ش., 01/20/2018 - 18:09

معاون سیاسی وامنیتی استانداری لرستان گفت :رشد و تعالی اجتماعی در سایه امنیت و آسایش محقق می شود .

'سید سعید شاهرخی ' روز دوشنبه در صبحگاه نیروی انتظامی با قدر دانی از خدمات نیروی انتظامی لرستان افزود : امروز در سایه تلاش‏های نیروی انتظامی ما شاهد رشد و توسعه استان لرستان در بخش‏های مختلف هستیم.

وی اظهار داشت : وضعیت امنیتی و انتظامی لرستان نسبت به گذشته تغییر زیادی کرده است و هر روز رو به مطلوبی است، این در حالی است که آمارهای کشوری در شاخصه‏ های مختلف این امر را تایید می‏ کند.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار لرستان گفت: در شاخص‏های متعدد استان لرستان در سال‏جاری رشد قابل ملاحظه‏ای داشته است و این در حالی است که در بحث کاهش سرقت‏ها از رتبه 13 به 21 ارتقا پیدا کرده است.

وی گفت :در سرقت‏های مسلحانه این استان 10 پله یعنی از رتبه 14 کشوری به 24 کشوری ارتقا یافته و در بحث زورگیری و جرائم خشن لرستان در سطح کشور از جایگاه مطلوب و خوبی برخوردار است.

شاهرخی افزود: استان لرستان به کمک نیروهای انتظامی، دستگاه قضایی، نیروهای امنیتی و ...یکی از استان‏های امن کشور محسوب می‏شود، از این رو تعامل خوبی بین دستگاه‏های اجرایی برای سرمایه‎گذاری در استان لرستان وجود دارد که باید از این فرصت به خوبی استفاده کنیم.

وی اظهار کرد : چهره استان لرستان باید بر اساس آمارهای واقعی و رسمی به کشور معرفی شود، از این رو از بزرگ‎نمایی‏ ها باید پرهیز شود.

**کشف بیش از یک تن و 200 کیلوگرم انواع مواد مخدر در لرستان

فرمانده نیروی انتظامی لرستان گفت: در شش ماه نخست سالجاری یک تن و 200 کیلوگرم انواع مواد مخدر در لرستان کشف شد.

سردار محمد قنبری در این مراسم اظهار داشت :درشش ماه نخست امسال یک تن و 900 کیلوگرم انواع مواد مخدر سنتی و صنعتی در لرستان توسط نیروی انتظامی، نیروهای اطلاعاتی و... این استان کشف و ضبط شد، این در حالی است که یک تن و 200 کیلوگرم آن تنها توسط نیروی انتظامی کشف شده است.

وی تصریح کرد: در این مدت یک تن و 800 کیلوگرم مواد پیش ساخت موادهای مخدر صنعتی در استان لرستان توسط نیروی انتظامی این استان کشف شده است که این مقدار و عملکرد در این زمینه بی‏سابقه بوده است.

وی افزود : در مدت شش ماه نخست امسال کاهش 34 درصدی انواع جرائم و افزایش 11 درصدی کشفیات انواع جرائم را در استان لرستان داشته‏ایم.

قنبری گفت : در زمینه چاقوکشی و وقوع جرائمی مانند قمه‏زنی در استان لرستان 74 درصد و سوانح جاده‏ای 14 درصد طی این مدت در لرستان کاهش داشته است.